לימוזינות – 116 שנים

שיתוף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

לימוזינות – יותר ממאה שנים

מכוניות קיימות כבר 243 שנים ארוכות מאוד, זו הראשונה נבנה בשנת 1769 היה מנוע קיטור. ואז 133 שנה אחר כך הגיעה הלימוזינה הראשונה לרכב, שנבנתה בשנת 1902, והיא תוכננה כך שהנהג ישב בחוץ מתחת לתא מקורה. 110 שנה מאז, איך אתה חושב שהלימוזינות השתנו במהלך המאה הקודמת?

Limos - First Limo 1908 ובכן, אנו יודעים הלימוזינה הראשונה הייתה נראית יותר כמו סוס וכרכרה אך משודרגת למראה רכב. היו בו מקומות ישיבה מכוסים לנהג שלא היה ברכב כמו שהיה הנוסעים היו. לימוזינות קיבלו צורות ועיצובים רבים ושונים במאה שעברה, החל משירות הלימוזינה הידוע של שש דלתות ועד הלימוזינות האולטימטיביות או החידושיות , חלקן צבעוניות בצבע ורוד או סגול המסוגלות ביותר להכיל עד 10 או 12 נוסעים.

בהמשך לאחר בניית הלימוזינה הגיע לימוזינה של המתיחה שנוצרה בארקנסו בסביבות שנת 1928, כעבור 26 שנה. חברת רכבים בשם ארמברוסטר בפורט סמית 'ייצרה מכוניות אלה בעיקר כדי להוביל מנהיגי "להקה גדולה" מפורסמים, להקותיהם וציודם. לימוזינות המתיחה המוקדמות הללו נקראו "אוטובוסים גדולים". מחיצת הזכוכית המופעלת על הכוח בין התאים הקדמיים והאחוריים, החלונות המונעים ושני מושבים מתקפלים במושב הנוסעים הגיעה בשנת 1950.

קרייזלר קראון אימפריאל היה הדגם הראשון שהכיל בלמי דיסק והיה המכונית הגדולה ביותר בקו קרייזלר באותה תקופה. האמר האמר לימוזין הופיע לראשונה בשנות התשעים, יחד עם טכנולוגיה מתקדמת. הלימוזינה ההומרית חסינה כדורים והיא הבחירה העליונה עבור ידוענים בלילה בחוץ. לימוזינות האמר כוללות מקומות ישיבה וברפסת ריקודים עם מלא טרקלין עם בר, חלקם אפילו מכילים קזינו. יתרון אחד גדול עם לימוזינה האמרית הוא שהם יכולים לשאת עד 20 נוסעים.

בימינו כמעט כל לימוזינה אם מצוידת במלואה המכילה מספיק אלכוהול בכדי להעביר מסיבה במשך שעות. חלקם יכללו משקפיים מפוארות עשויות קריסטל, דלפקים עם אורות ניאון וחלקם אפילו כיור עם מים זורמים. פינוק נוסף שאנחנו מקבלים בהרבה לימוזינות הוא מערכות בידור, טלוויזיות, נגני DVD, סאונד היקפי, מכשירי רדיו לוויניים, ו- Wifi בחינם.

ואז יש לימוזינות אוטובוס למסיבות עם רחבות ריקוד וקריוקי, מה הלאה … מטבחונים מיני? פרטים מדהימים נוספים כוללים נברשות קריסטל, אורות מהבהבים, מושבי עור פאנקיים, מערכות אינטרקום וטלפונים. חלקם אף כוללים על הג'קוזי על הסיפון! ג'קוזי, אפילו לדעת שיש לימוזינות מטורפות עם אמבטיות חמות זה עדיין נראה לא מציאותי!

האם אתה יכול לדמיין אורות מהבהבים או נברשות בלימוזינה לפני 100 שנה? לא חשבתי שכן, זה מטורף עד כמה הגיעו הלימוזינות המדהימות שלנו, עכשיו לא רק שנוכל להסיע אותך לאן שלא תרצה להגיע, זה אולי אפילו מפואר יותר ממלון 5 כוכבים!

בתוך לימוזין BMW

Limos - 110 years on. Inside the BMW Limousine

[ 19459012]

כתיבת תגובה

כתבת | רבקה גלר

כתבת | רבקה גלר

כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם בתחומי ההסעות על כך מקום בעולם

הסעות | טופס בקשת מחיר הזול במדינה​

5/5